استراتژی پرایس اکشن

آموزش استراتژی پرایس اکشن:

در این مقاله جامع سه استراتژی پرکاربرد قیمت را برای شما توضیح خواهیم داد، پین بار و نوار داخلی و فیکی، این الگوهای معاملاتی در عین حال بسیار قدرتمند هستند و اگر آنها را به درستی یاد بگیرید و با نظم و انضباط در بازار اجرا کنید برتری بسیار زیادی نسبت به سایر معامله گران فارکس خواهید داشت.

اگر  این سه الگوی معاملاتی هسته اصلی استراتژی اکشن قیمت ما را تشکیل میدهند اما نسخه های زیادی دارند و بسیار متنوع می باشند که ما در دوره آموزشی حضوری خود به طور کامل آنها را آموزش می دهیم، با این حال شما می توانید اصول اولیه این سه استراتژی اقدام قیمت را در این مقاله بیاموزید.

آموزش رایگان بورس اوراق بهادار
آموزش جامع فارکس

استراتژی پرایس اکشن فارکس:

1-استراتژی پین بار(Pin bar)

این استراتژی یکی از اصلی ترین راه هایی است که می توان بوسیله آن در فارکس معامله کرد پین بار دقت بسیار بالایی  در بازارهای روند دار دارد خصوصاً اگر در بازارهای مستعد اتفاق بیفتد، پین بارهایی که در مناطق مقاومت و حمایت مهم اتفاق بیفتد به طور معمول دارای دقت بسیار بالایی هستند، پین بارها برای تغییر روند نیز می توانند مورد استفاده قرار بگیرند، البته می بایست حتماً از کندلهای اطرافشان به راحتی  قابل جدا شدن باشند و به خوبی بازگشت از یک سطح حمایت و مقاومت را نشان می دهد.

فارکس
آموزش استراتژی پرایس اکشن

2-استراتژی فیکی (Fake)

استراتژی فیکی یا استراتژی ساختگی یک استراتژی پرایس اکشن بسیار ساده و راحت می باشد که این استراتژی بازگشت از یک سطح مهم حمایت و یا مقاومتی را نشان می دهد معمولاً بازار که در یک طرف در حال حرکت است به طور غیر منتظره ای برای اینکه معامله گران بی تجربه و تازه کار را از دور خارج کند نزول می کند در حالی که تریدرهای با تجربه دوباره بازار را به سمت سوی اصلی و قبلی خود باز می گردانند.

الگوی فیکی  اغلی اوقات حرکت های بزرگی را در بازار منجر می شود، الگوی فیکی شامل یک الگوی اینساید بار است که در ادامه آن یک شکست نامعتبر به سمت مخالف  صورت گرفته که قیمت بسته شدنش در بازه همان اینساید بار می باشد، تأیید الگوی استراتژی فیکی نیز به وسیله شست قیمت در خلاف جهت شکست نامعتبر قبلی است.

آموزش عمومی بورس
پرایس اکشن
3- استراتژی معامله با  اینساید بار(Inside bar)

الگوی اینساید بار یک سیگنال ادامه دهنده قوی روند می باشد که به منظور پیدا کردن نقاط بازگشت قیمت می توان از آن استفاده نمود، با این حال اولین اقدا جهت یادگیری معامله با استراتژی اینساید بار، به عنوان یک سیگنال ادامه دهنده روند می باشد.

این نشان دهنده تثبیت کوتاه مدت قیمت و سپس شکست روند برای ایجاد یک روند جدید است، استراتژی اینساید بار در بازه های زمانی روزانه و هفتگی موثرتر می باشد، در این  تایم فریم ها ریسک این استراتژی کمتر و بازدهی آن حداکثر می باشد، استراتژی اینساید بار همراه با روند قوی بازار محبوبترین روش معاملاتی است.

https://tinyurl.com/34s3nzp9