مزاياي سرمايه گذاري در بورس

مزاياي سرمايه گذاري در بورس
حال بايد ديد كه چرا آحاد مردم درخصوص ورود به سرمایه گذاری در بورس ،  اظهار تمايل مي‌نمايند. در اين قسمت تنها به ذكر چكيده‌اي از عوامل موثر در اين امر خواهيم پرداخت:
نبود حد سرمايه مجاز به نحوي كه هر فردي با هر ميزان سرمايه امكان ورود به اين بازار را خواهد داشت. به عنوان مثال در بازار سرمايه شما به راحتي مي توانيد با مبلغ پنج ميليون ريال بخشي از سهام يك شركت بزرگ و معتبر را خريداري نمائيد. اما اگر بازار بورسي وجود نمي‌داشت، به سختي مي‌توانستيد درشرايط عادي با اين مبلغ حركت اقتصادي خاصي را در انواع بازارهای سرمایه گذاری انجام دهيد.
قابليت نقد شوندگى بالا كه موجب گردیده تا در  شرايط عادي ورود و خروج شما به اين بازار در کمتر از چند روز فراهم گردد. كه يقينا با توسعه الكترونيكي بازار حتي به چند ساعت تقليل پيدا نموده است كه تقريبا چنين وضعيت مشابه‌اي به ندرت در ساير رويه‌هاي سرمايه گذاري يافت می‌شود .
بازده بالاتر از منابع پربازده شناخته شده در بازارهاي مشابه ، با درنظر گرفتن ريسك بهينه.
تب گسترش انواع بازارهای سرمایه گذاری  كه به عنوان عاملي ناديدني (همانند تب طلا در ايالات متحده)، بازار امروز ايران را فرا گرفته است و همچنان تا ظرفيت نهايي و تعادل، گام هاي بسيار بزرگي را در پيش رو خواهد داشت

در عين حال منابع كسب سود در اين بازار بسيار متنوع است، به نحوي كه يك سهم خريداري شده مي تواند براي دارنده آن، به طرق گوناگون سود ايجاد نمايد كه از آن جمله مي توان به انواع افزايش سرمايه، ما به التفاوت قيمت خريد با قيمت روز، سود نقدي و … اشاره داشت.
ظرفيت هاي باز موجود به نحوي كه عليرغم تمام رشدهای بهترین بازار سرمایه گذاری در حال حاضر  همچنان ظرفيت‌هاي رشد فوق‌العاده بكر و دست نخورده‌اي وجود دارد ،كه سياست‌هاي خصوصي سازي دولت نيز بعنوان يكي از اهداف كلان اقتصادي در واقع تقويت كننده اين موضوع مي‌باشد.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

https://bit.ly/3BPOOz8